Unibike Optima to najtańszy rower elektryczny w ofercie polskiej marki - w założeniu w stosunkowo niedużym budżecie ma być to kompletny e-bike do miejskiej komunikacji i rekreacji. Jak polskiemu producentowi udała się trudna sztuka szukania kompromisów na linii cena - jakość?

Jeśli trafiliście na ten tekst, to pewnie jesteście w pełni świadomi plusów, jakie idą za przesiadką z samochodu na rower w kontekście miejskiej komunikacji. Otóż w dobie zatłoczonych miast wydaje się, że samochód mocno traci, jeśli chodzi o komfort przemieszczania się - spory tłok na ulicach, korki, problem z miejscami parkingowymi - a to tylko jeden z bardziej błachych aspektów problemu. W czasach, kiedy coraz większą uwagę zwracamy na problem zmian klimatycznych, staramy się żyć bardziej ekologicznie i świadomie, ograniczenie jazdy samochodem może być jednym z małych kroków w naszej codzienności, który pozwoli zmniejszyć nasz ślad węglowy. Nie wspomnimy już o tym, że przecież jazda na rowerze to czysta przyjemność i fabryka endorfin, która błyskawicznie pomoże poczuć się Wam lepiej i zdrowiej.

OPTIMA - E-BIKE DLA LUDZI

Dla wielu osób problem z rowerami elektrycznymi zaczyna się wtedy, kiedy mowa o pieniądzach. Nie ma co się oszukiwać - jakościowy elektryk nie należy do tanich. Ceny godnych polecenia elektryków zaczynają się od około 7-9 tys. w górę, a kiedy mowa o e-bike'ach za około 12 tys. złotych, często padają argumenty w stylu: "przecież za tyle to mogę sobie kupić używany samochód!". No tak, ale e-bike ciągle pozostaje klasyfikowany jako rower, więc pamiętajcie, że nie musicie go rejestrować, ubezpieczać, a jego ładowanie nadal będzie tańsze niż paliwo. 

rama w unibike optima

Rama wykonana z aluminium

Wykonana z aluminium rama cechuje się niską wagą i dużą sztywnością. 
Wewnętrzne prowadzenie linek zapewnia ich ochronę, jednocześnie zachowuje estetyczny wygląd ramy.
Wkomponowany w ramę akumulator i odświeżony design sprawią, że zapomnisz o tym, iż jest to rower ze wspomaganiem elektrycznym.

Wydajny amortyzator

Optima zastosowano amortyzator przeznaczony do rowerów elektrycznych - SR SunTour NEX E-25. Jest to lekki a zarazem wytrzymały amortyzator sprężynowy z dolną konstrukcją monocoque wykonaną z aluminium i goleniami o średnicy 30mm. Charakteryzuje się także 63 mm ugięciem. Taki amortyzator idealnie sprawdzi się w rekreacyjnym zastosowaniu więc jest właściwym wyborem w e-rowerze jak Unibike Optima.
amortyzator suntour w unibike optima

silnik bafang

Mocny silnik

Silnik Bafang o mocy nominalnej 250W i maksymalnym momencie obrotowym do 45 Nm został stworzony do zapewnienia komfortu i stabilnej jazdy w obszarach miejskich. Jest to kompaktowy silnik, który oferuje płynną i cichą pracę. 
 
 

Precyzyjny napęd

Komponenty napędu Shimano niezawodnie współpracują z modułem elektrycznym roweru.
Unibike Optima posiada 8 biegów. Za zmianę przełożeń odpowiada manetka Shimano Altus M315 i tylna przerzutka Shimano Acera M360
napę shimano w rowerze unibike optima

akumulator w optima

Pojemny akumulator


Energii silnikowi dostarcza akumulator o pojemności 522Wh. Taka bateria pozwoli na wykorzystanie roweru do całkiem długich przejażdżek. Zintegrowanie baterii z ramą pozwoliło zachować schludny, minimalistyczny wygląd. Jednocześnie zapewnia ochronę samej baterii przed czynnikami zewnętrznymi.

Pewne hamulce

Hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200 zapewnią skuteczność działania w każdej sytuacji oraz umożliwią łatwą regulację w razie potrzeby. Tarcze 160mm dodatkowo przyczynią się do zwiększonej siły hamowania.
hamulce tarczowe w optima

kolo w optima

Solidne koła

Komorowe obręcze wykonane z aluminium są gwarancją wytrzymałości. Dopełnienie stanowią solidne opony Schwalbe Delta Cruiser Plus. Oferują one dużą wytrzymałość i odporność na przebicia. Dla poprawy bezpieczeństwa zastosowano pasek odblaskowy na boku.

BIKERS Joanna Strojek
Nr rachunku: PKO: 50 1020 2528 0000 0102 0623 2427
43-200 Pszczyna, ul. Słoneczna 9 
NIP: 6351153034


TOP