Kellys jest słowackim producentem rowerów, którego oferta obejmuje szerokie spektrum modeli do wszystkich odmian kolarstwa. Kellys posiada również szeroką kolekcję odzieży, akcesoriów i komponentów, które oferowane są pod marką KLS.

Historia firmy sięga 1991 roku, kiedy założyli ją dwaj bracia - Peter i Brano Diviniec. Już od 1994 roku zaczęli produkować rowery pod marką Kellys. Firma przez lata przechodziła dynamiczny rozwój i dziś jest marką o ugruntowanej pozycji w rowerowym świecie. Obecnie sprzedaje swoje rowery w ponad 35 krajach. Oferta słowackiej firmy jest bardzo szeroka i zawiera rowery z większości rynkowych segmentów. Znajdziemy więc w niej jednoślady typowo użytkowe i rekreacyjne czy dziecięce, ale również sprzęt o węższym i bardziej specjalistycznym przeznaczeniu - jak rowery do XC, szosówki, maszyny enduro czy gravele. Słowacki producent ma w swoim portfolio nawet wyczynowo zorientowane konstrukcje downhillowe, na których zawodnicy Kellys Factory Team rywalizują w sezonie na najważniejszych imprezach zjazdowych w Europie i na świecie. Zawodnicy teamu fabrycznego biorą też czynny udział w testowaniu konstrukcji Kellysa do trailu, enduro czy DH i ściśle współpracują z działem R&D. Kellys zawsze obserwuje światowe trendy i stara się być obecny we wszystkich istotnych rynkowych kategoriach. Stąd ostatnie lata w historii firmy to silny rozwój w kategorii rowerów elektrycznych. Kellys jako pierwszy na świecie stworzył rower elektryczny z pełnym zawieszeniem (Kellys THEOS serii F) z nowej generacji kompozytu - Thermoplastic Hybrid Steel-Carbon Composite.

Słowacki brand w swojej europejskiej siedzibie prowadzi dział projektowania i testowania. Co również ciekawe - sporą część produkcji ich ram realizuje się w Europie - w Portugalii i Belgii. W Polsce rowery Kellys są obecne od 1998 roku i cieszą się sporą popularnością wśród rodzimych rowerzystów, a sklepy prowadzące markę Kellys są rozsiane po całej Polsce. Klienci z kraju nad Wisłą doceniają ciekawą kolorystykę i mocne barwy, które są domeną słowackiej marki, a także atrakcyjny poziom cen, którym rokrocznie cechują się kolekcje Kellysa i KLS. W tym miejscu warto jeszcze dodać, że akcesoria KLS również są w pełni autorskimi produktami Słowaków, którzy przemycają w swoich produktach sporo ciekawych rozwiązań. Oferta akcesoriów KLS jest niezwykle szeroka i obejmuje m.in. odzież, kaski, okulary, rękawiczki, ochraniacze, plecaki i wiele innych.

źródło: bikeboard.pl

BIKERS Joanna Strojek
Nr rachunku: PKO: 50 1020 2528 0000 0102 0623 2427
43-200 Pszczyna, ul. Słoneczna 9 
NIP: 6351153034


TOP