W dniu 27.08.2023r odbył się XII Goczałkowicki rajd rowerowy, którego to byliśmy wsparciem technicznym. 

Ponad 280 osób wzięło udział w XII Goczałkowickim Rajdzie Rowerowym, który zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton w czerwonych koszulkach doskonale pokonał 24-kilometrową trasę.

Na trasie nie zabrakło kilku sytuacji w których Nasz serwis musiał interweniować głównie chodziło o regulację przerzutek a także wymianę dętek w rowerach uczestników rajdu. 

Ostatecznie na starcie XII Goczałkowickiego Rajdu Rowerowego stawiło się 280 osób. W tym gronie byli rodzice z dziećmi, seniorzy, rodziny, grupy znajomych... Piękny był widok dzieci, które brały udział w Rajdzie zarówno w krzesełkach jak i jadąc samodzielnie.

Sygnał do startu dała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która przy dźwiękach rowerowych dzwonków odsłoniła linię startu znajdującą się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton ubrany w czerwone koszulki przejechał goczałkowickimi ulicami: Wisławy Szymborskiej, Wiślną, Żeromskiego i PCK w kierunku centrum przesiadkowego przy stacji kolejowej "Goczałkowice-Zdrój". Od tego momentu rozpoczął się terenowy odcinek Rajdu, który prowadził drogą techniczną wzdłuż torów kolejowych w okolice mostu kolejowego na Wiśle. Następnie ścieżką po wale przy stawie Maciek i Zabrzeszczak grupa dojechała do korony zapory na Zbiorniku Goczałkowickim. Kolumna przejechała blisko 3-kilometrową koronę i wjechała do lasów w Zabrzegu, by po chwili znów wyłonić się na koronie i udać się w drogę powrotną, która prowadziła koroną zapory, następnie ścieżką wzdłuż Boru do centrum przesiadkowego i osiedlowymi drogami grupa wjechała ponownie na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

 

ekipa bikers

więcej zdjęć i opis całej trasy znajdziecie tutaj!

 

Źródło: https://www.pless.pl

 

BIKERS Joanna Strojek
Nr rachunku: PKO: 50 1020 2528 0000 0102 0623 2427
43-200 Pszczyna, ul. Słoneczna 9 
NIP: 6351153034


TOP